پروژه طراحی تصفیه فاضلاب

وضعیت فعلی دفع فاضلاب :

وضعيت فعلي دفع فاضلاب در شهر خرم آباد به دليل اجراي بخش اعظمي از شبکه جمع آوري فاضلاب (258 کيلومتر) و همچنين 3 مدول تصفيه خانه ،عمدتا“ از طريق همين شبکه ،جمع آوري ،انتقال و دفع مي گردد . ليکن در بقيه شهر از سيستم چاههاي جاذب استفاده مي شود ودر مناطقي از شهر که به دليل بافت سنگي زمين،امکان حفر چاههاي جاذب وجود ندارد از جويهاي روباز جهت دفع فاضلاب استفاده مي شود.

 ضرورت اجرای طرح فاضلاب :

با توجه به سيستم موجود دفع فاضلاب در بخشي از شهر خرم آباد که عمدتاً چاههاي جاذب مي باشد و نيز به دليل نفوذ پذيري خاکهاي منطقه، خطر آلودگي آبهاي زير زميني بسيار زياد است.

فاضلاب دفع شده در چاههاي جاذب با عبور از لايه هاي خاک ، تصفيه شده و زائدات آن توسط خاک گرفته مي شود . عمل تصفيه توسط لايه هاي خاک تا مدتي ادامه مي يابد ولي پس از اينکه خاک اشباع شد ، اين عمل کاهش يافته و نهايتا متوقف مي گردد بدين ترتيب فاضلاب به آبهاي زير زميني رسيده و باعث آلودگي و عدم کاربرد اين آبها مي شود و آلودگي زير زميني يا سطحي و استفاده از اين آبها ، منجر به وقوع اپيدميهاي خطرناکي در منطقه خواهد شد که جبران خسارات ناشي از آن بسيار مشکل و و بعضا غير ممکن مي باشد .با تکميل اجراي سيستم فاضلاب شهري مي توان از آلودگي آبهاي سطحي و مخصوصا زير زميني و از بين رفتنن کارايي اين آبها جلوگيري نمود .

فصل اول : کلیات

1-1 ) توصیف شهر خرم آباد:

شهرستان خرم‌آباد یکی از شهرستانهای استان لرستان در ایران و مرکز آن شهر خرم‌آباد است. این شهرستان قبل از سال ۱۳۸۸ دارای شش بخش بود که با تشکیل شهرستان دوره دو بخش از شهرستان خرم‌آباد به این شهرستان تازه تاسیس الحاق شد و شهرستان خرم‌آباد در حال حاضر دارای چهار بخش است. ساکنان خرم‌آباد به زبان‌های لری خرم‌آبادی و لکی سخن می‌گویند . خرم‌آباد از شمال به شهر بروجرد و از جنوب به استان خوزستان و از شرق با درود و الیگودرز از غرب با شهرستان پلدختر و کوهدشت هم مرز است.

همچنین شما میتوانید جهت کسب  اطلاعات بیشتر ومشاوره، با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

tel: 55256411,09124057623

fax: 55256412

 لطفا مقاله را از لینک زیر دانلود کنید.

 

Download this file (تصفیه فاضلاب.pdf)دانلود1879 کیلوبایت || دفعات دانلود:443 مرتبه

حتما نگاهی به این مقالات بیندازید

تبلیغات

مخازن سختی گیر
نازل سختی گیر
سختی گیر
سختیگیر رزینی
پکیج های تصفیه فاضلاب خانگی
پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی
پکیج تصفیه فاضلاب
تصفیه فاضلاب
چربی گیر فاضلاب
چربی گیر پساب
چربی گیر پساب فاصلاب
چربی گیر
رزین کاتیونی