پروژه طراحي تصفيه خانه آب شهر كاشان

پروژه طراحي تصفيه خانه آب  شهر كاشان 

مقدمه :

آب تركيبي حياتي است كه حدود 60 تا 70 درصد وزن انسان بالغ را تشكيل مي دهد. و بعد از اكسيژن مهم‌ترين تركيب براي زيستن مي باشد و بهداشت همگاني اجتماعات انساني در درجه‌ی اول به وجود و فراواني و در دسترس بودن آب سالم بستگي دارد.

آب آشامیدنی آبی است که فاقد هرگونه طعم و بو بوده و عوامل شیمیایی و بیولوژیکی آن در حدی است که مصرف آن ایجاد عارضه سوئی در کوتاه‌مدت یا درازمدت در انسان ننماید. این حد را استانداردها تعیین می‌کنند و یکی از اهداف تصفیه رسانیدن غلظت آلاینده‌ها به زیر این حدود می‌باشد.

 اولین استاندارد آب آشامیدنی کشور در سال 1345 تحت عنوان «ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی آب آشامیدنی» تهیه گردید، و پس از آن همگام با گسترش آلودگی آب‌ها، پیشرفت روشهای آزمون آلاینده‌ها، مشخص شدن اثرات سوء بهداشتی برخی مواد و نیازهای روز چندین بار مورد تجدیدنظر قرار گرفت. جدول زير سیر این تکامل و همچنین رهنمودهای سازمان بهداشت جهانی (W.H.O) در سال 1993 تا 2006 را نشان می‌دهد.

با توجه به جدول زير مشخص می‌گردد تعداد آلاینده‌های تحت استاندارد ایران از سال 1354 تا 1376 از 23 مورد به 74 مورد افزایش یافته است که 37 مورد از 51 آلایندۀ افزوده شده به مواد آلی شامل آفت‌کشها، محصولات جانبی گندزدائی و ..، 12 مورد به مواد معدنی شامل برخی فلزات سنگین و موادی که موجب اعتراض مصرف‌کنندگان می‌شوند یا مواد سمی، همچنین دو مورد به پرتوهای رادیواکتیو اختصاص دارند.

با وجود توسعه یافتن استانداردهای کیفی آب آشامیدنی و علیرغم افزایش آلودگی اکثر منابع آب سطحی و زیرزمینی در اثر فعالیت‌های شهری، صنعتی و کشاورزی، تصفیه‌خانه‌های متعارف آب از فن‌آوریهای متناسب برای حذف بسیاری از این آلاینده‌ها برخوردار نیستند.

همچنین شما میتوانید جهت کسب  اطلاعات بیشتر ومشاوره، با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

tel: 55256411,09124057623

fax: 55256412

لطفاً مقاله را از لینک زیر دانلود کنید.

Download this file (طراحی تصفیه خانه آب_2.pdf)دانلود2971 کیلوبایت || دفعات دانلود:725 مرتبه

حتما نگاهی به این مقالات بیندازید

تبلیغات

مخازن سختی گیر
نازل سختی گیر
سختی گیر
سختیگیر رزینی
پکیج های تصفیه فاضلاب خانگی
پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی
پکیج تصفیه فاضلاب
تصفیه فاضلاب
چربی گیر فاضلاب
چربی گیر پساب
چربی گیر پساب فاصلاب
چربی گیر
رزین کاتیونی